Kurs operatora cnc

Certyfikat operatora CNC

Certyfikat CNC daje pracodawcy sygnał, że mamy podstawową wiedzę odnośnie budowy urządzeń obróbczych CNC i potrafimy ją samodzielnie obsługiwać.

Zaplecze sprzętowe

W ramach kursu operatora CNC do dyspozycji kursantów oferujemy:

 • obrabiarki numeryczne
 • bardzo dobrze wyposażone sale wykładowe
 • warsztat

Oferty pracy

Uprawnienia CNC dają możliwość pracy m.in. w:

 • warsztatach specjalistycznych
 • firmach produkcyjnych
 • przemyśle
 • lotnictwie
 • wojsku

Organizacja

SZKOLENIA OTWARTE: Czas trwania kursu wynosi 50 h i składa się z części teoretycznej i praktycznej. Co kwartał na terenie naszego ośrodka organizujemy szkolenia otwarte na które mogą zapisać się indywidualne osoby.

SZKOLENIA ZAMKNIĘTE: W przypadku grup zorganizowanych, dostosowujemy się do potrzeb i wymagań grupy. Istnieje możliwość przeprowadzenia kursu podstawowego w wymiarze 50 h oraz kursu zaawansowanego w wymiarze 80 i 120 h. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 606 793 588

kurs operatora cnc nowy sącz

Kurs obrabiarek CNC

Firma Tisbud zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia w ramach kursu operatora CNC. Kurs ten jest skierowany dla wszystkich pragnących zdobyć nowe umiejętności w zakresie tworzenia procesów technologicznych związanych z obróbką skrawaniem. Myślimy jednak, że i osoby związane już zawodowo z tematami obróbki metali będą mogły poszerzyć swoją wiedzę w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w ramach naszego kursu operatora CNC. Celem nadrzędnym jest dla nas kompleksowe przygotowanie kursantów do pracy w branży obróbki skrawaniem. Nasz ośrodek szkoleniowy prowadzi kurs w formie zajęć teoretycznych oraz praktyki na zaawansowanych technologicznie obrabiarkach. Możemy zagwarantować, że prowadzący zajęcia to instruktorzy o wieloletniej praktyce w dziedzinie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie. W trakcie trwania kursu zrobimy wszystko, aby nasi kursanci uzyskali wiedzę w stopniu pozwalającym na samodzielne podjęcie pracy na stanowisku operatora CNC. W ramach prowadzonego przez naszą firmę kursu ma operatora CNC uzyskają Państwo wiedzę z zakresu rysunku technicznego , tworzenia programów dla obrabiarek sterowanych numerycznie, odpowiedniego doboru narzędzi, ustawiania prawidłowych parametrów skrawania aż do opracowywania optymalnej strategii w zakresie obróbki materiałów przy użyciu obrabiarek sterowanych numerycznie. Głównym celem jaki przyświeca naszym działaniom, w ramach kursu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie, jest takie prowadzenie zajęć, aby po ich ukończeniu każdy absolwent kursu był dobrze przygotowany do podjęcia samodzielnej pracy na obrabiarkach CNC. Drodzy Państwo, nie ma się co dalej zastanawiać – świat obrabiarek sterowanych numerycznie stoi przed Wami otworem. Wystarczy tylko skontaktować się z naszym ośrodkiem szkoleniowym, a nasi pracownicy zajmą się resztą. ZAPRASZAMY  !

Uprawnienia CNC

Jako firma z ugruntowaną pozycją na rynku usług szkoleniowych gwarantujemy naszą marką wysoką jakość świadczonych usług. Nasze kursy odbywają się w bardzo intensywnej formule. Dostosowujemy godziny zajęć specjalnie do dyspozycyjności kursantów. Każdy uczestnik otrzymuje autorskie materiały szkoleniowe, opracowane zgodnie z aktualnymi normami i przepisami. Wykłady teoretyczne oraz zajęcia praktyczne prowadzą trenerzy z pasją oraz wieloletnim doświadczeniem w uczeniu ludzi dorosłych.

Wymagania minimalne

Ukończone 18 lat

Wykształcenie podstawowe

Zaświadczenie lekarza
medycyny pracy

 • Program Szkolenia
 • Efekty kształcenia
 • ZASADY RYSUNKU TECHNICZNEGO
 • METROLOGIA
 • OBSŁUGA KONWENCJONALNYCH OBRABIAREK
 • OBSŁUGA OBRABIAREK STEROWANYCH NUMERYCZNIE
 • BHP i ppoż
 • GZAMIN5R

Po ukończonym szkoleniu kursant zdobędzie wiedzę na temat obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, obróbki materiału zgodnie z dokumentacją technologiczną oraz kontroli  wykonywanych wyrobów. Nauczy się tworzenia i ręcznego wprowadzania  programów , ich edytowania oraz zaznajomi się z interpretacją rysunków technicznych. Posiądzie podstawy potrzebne do wykonywania zawodu operator obrabiarek sterowanych numerycznie.